Associace úklidu a čištění
Čištění sedaček, tepování sedaček, čištění židlí, čištění křesel, mokré čištění sedaček, vakuové čištění sedaček, čištění kožených sedaček, impregnace kůže, čištění čalounění, impregnace sedaček, čištění koberců, hloubkové čištění koberců, pěnové čištění koberců, antibakteriální čištění koberců, suché granulátové čištění koberců, dezinfekce koberců, dezodorace koberců, protišpinivá ochrana koberců, impregnace koberců je prováděno ve špičkové kvalitě dle našich interních firemních standardů, norem IICRC™ a odborně prováděcího systému PERSIAN® v rámci firmy naší Kobercový Servis®.
PERSIAN® je patentní odborně prováděcí systém a norma pro inspekci, znalectví, zpracování, renovaci, ochranu textilních povrchů. PERSIAN® je ochrannou obchodní a řemeslnou patentní prováděcí technologií naší firmy. PERSIAN® je posláním naší firmy, které má přispět a pomoci dosáhnout spokojenosti Vás jako našeho zákazníka a především přispět k dosažení co nejvyšší kvality provedené práce a výsledku realizace.
Tato interní technologická norma naší firmy přináší maximální spokojenost Vás – našich zákazníků v plné součinnosti se zachováním etických a jakostních prováděcích standardů včetně dlouhodobé udržitelnosti ochrany kobercových povrchů a podlah a svěřeného majetku.
Kodex nebo-li kodifikace podnikání a standardů firmy Kobercový Servis® , je souhrnem obsahu podnikání a znamená především zákonodárnou činnost směřující k vytvoření soustavného jednotného, sborníku právních předpisů čili zákoníku souboru oblasti celofiremního kodexu. Kromě toho označuje se však dotčeným výrazem i samotný výsledek zákonodárné činnosti a to v případě odborně způsobilých podlahářských prací , renovace podlah a repase dřevěných a přírodních podlah.
Poslání a cíle české asociace úklidu a čištění
Hlavním cílem úklidových služeb bylo, je a bude – posunout úklid v myšlení naprosté většiny lidí z popelky, z podřadné a neuznávané činnosti na uznávané odvětví – úklidový obor. Úklid není pouze odstranění viditelného nepořádku. Jde především o údržbu a ochranu svěřených hodnot. Symbolem úklidu již nemůže být pozinkovaný kbelík v ruce zakaboněné uklízečky se šátkem hlavě a vytahanými tepláky. Přichází nové technologie, kde je symbolem mopovací systém a usměvavá paní uklízečka ve slušivém kompletu. Toho lze docílit pouze profesionálním přístupem.
Dnešní úklidoví pracovníci by měli být vzdělanými odborníky kteří vědí jak odborně správně, systematicky a kvalitně uklidit a ošetřit povrchy a nepoškozovat přitom ošetřované materiály ale ani naše životní prostředí! Málokdo si totiž uvědomuje, že úklidový obor u nás zaměstnává desítky tisíc pracovníků, hospodaří se stamilióny korun a ošetřuje a udržuje budovy a stavby miliardových hodnot. Cíle naší asociace však nespočívají jen v úklidu a kultivaci úklidového oboru. Podobné, až sesterské problémy, má i obor čištění. Čistírny oděvů, myčky aut – tam se s čištěním setkáváme ve všedním životě. Ale čištění je také svébytný průmyslový obor ve strojírenství, polygrafii nebo informačních technologiích. Je to oblast, v níž působí množství specializovaných výrobců, distributorů a uživatelů. Také jim chce asociace přibližovat trendy tohoto odvětví.
Historie české asociace úklidu a čištění
Česká asociace úklidů a čištění – CAC byla založena na podzim roku 1998 první valnou hromadou, konanou v pražském Mánesu. Je řádně zaregistrována Ministerstvem vnitra jako nezisková organizace. U jejího zrodu stáli především čtyři lidé. Paní Irena Pálková – I.P.Managering, paní Zdenka Plchová – časopis Úklid, pan Alexander Nerandžič – Diversey Lever a pan Rudolf Svačina – Svačina a Jirout. Postupně se však přidávali další lidé, ochotní dát nemalý díl svého času, myšlenek, umu a znalostí, na konto společné práce. Všichni byli vedeni snahou o kultivaci úklidového trhu v České republice. Trhu, o kterém v té době vůbec nikdo nic nevěděl. O trhu, který nebyl ani zmapován, ani svázán žádnými pravidly. O trhu, který již osm let fungoval více či méně dle zákonů džungle. Snaha o zavedení alespoň základních pravidel hry, o zavedení jednotné terminologie, o zjištění velikosti trhu, počtu firem, pracovníků a dalších parametrů úklidového oboru, vedla již zmíněné osoby a jejich následovníky, k cílené, systematické práci.
Na počátku naší činnosti muselo vzniknout mnoho právních dokumentů, jelikož jsme chtěli, aby naše asociace fungovala zákonným způsobem. Česká asociace úklidu a čištění je určena právnickým a fyzickým osobám aktivně působícím v oboru úklidu a čištění a v souvisejících oblastech činností. Je otevřena nejen všem úklidovým firmám, ale také všem výrobcům, dovozcům a prodejcům techniky, pomůcek, chemikálií, poradenským agenturám, školícím firmám a tak podobně. Všem, kteří se hodlají společně zasadit o zlepšení kreditu úklidového oboru.
Jelikož jsme potřebovali mnoho informací, abychom zprofesionalizovali náš obor, vstoupili jsme na jaře roku 2002 do Evropské asociace úklidového průmyslu – EFCI. Téhož roku se paní Irena Pálková stala odborným expertem sociálního dialogu Evropské komise za zaměstnavatele a v roce 2003 byla jmenována více- presidentkou Rady ředitelů EFCI. Čímž započala intenzivní spolupráce CAC s evropskými orgány, která se úspěšně rozvíjí dodnes a přináší našim členům mnoho informací z evropského trhu.
Dalším naším krokem byl vstup naší asociace do Hospodářské komory v roce 2008, čímž se nastartovala etapa spolupráce v rámci českého podnikatelského prostředí, kdy jsme se aktivně zapojili nejen do legislativních procesů v ČR a dalších aktivit HKČR, ale hlavně v rámci Národní soustavy povolání jsme náš obor dostali do pozice profese a ne pomocného personálu v rámci práce v Sektorové radě služeb.
V současné době spolupracujeme s evropskými asociacemi jako je FEMIN a ISSA v rámci vzájemné provázanosti našich oborů v oblasti výroby a prodeje profesionálních pomůcek, prostředků, chemikálií i strojů.